Krásná ošklivá - 11.díl

1. ledna 2012 v 21:44 | *posted by KeT |  FF - Krásná ošklivá
Krásná ošklivá - 11.díl
By: KeT


"Nechceš něco donýst?", ptal se mě David pořád dokola. "Ne, děkuji.. už takhle si připadám děsně trapně..", mumlala jsem. Přislo mi totiž šíleně trapné, že David odvolal zkoušku s klukama, aby se o mne mohl starat a od té doby, co jsme se dostali domů kolem mě pobíhal jak sluha kolem královny. Nesnášela jsem ten pocit, už takhle jsem Davidovi dlužila, protože mě u sebe nechal jen tak pro nic za nic bydlet - a teď ještě toto. "Nelíbí se mi, že v tomhle stavu ležíš na gauči.. Pojď se natáhnout ke mě do pokoje. Mám pohodlnou postel, bude se ti dobře odpočívat..", kroutil hlavou. "Davide, to přeháníš... nejsem nemocná na smrt! Jenom jsem se trochu ťukla do hlavy.", odporovala jsem mu. Stejně si nedal říct. Než jsem se nadála, vzal mě do náručí a přenesl mě k sobě do pokoje. Hned na to mě zabalil do peřiny, nadzdvihl mi hlavu a načechral polštář. "Davide, prosím!", škemrala jsem. "Ano?", vykulil na mě oči. "Přestaň se tak starat.. já to zvládnu sama, opravdu. Běž klidně na zkoušku s klukama, já ti přísahám, že tady zůstanu ležet a počkám, až se vrátíš..", zamumlala jsem. "To nejde!", zakroutil hlavou. "Nenechám tě tady ležet samotnou. Víš jakej jsem měl strach, když jsi zkolabovala? Málem to se mnou švihlo taky..", odpověděl rázně. Zrovna jsem se nadechovala, že mu na to odpovím, když se ozval domovní zvonek. David se pousmál a odešel z pokoje, aby otevřel. Jenom jsem si povzdechla. David byl občas až moc tvrdohlavý a nenechal si nic vymluvit.
Ve svých myšlenkách jsem ale nezůstala dlouho, protože jsem zaslechla Chrisův hlásek. "No ahoj miláčku, tak už jsi doma konečně..", vyhrkl a položil mi na peřinu přenádhernou květinu. "Jé, to sis nemusel dělat takovou škodu..", pousmála jsem se. Oslovení "miláčku" jsem raději přeslechla. "Pro tebe to není žádná škoda.. ba naopak", usmál se a rukou mě pohladil po tváři. "Co potřebuješ Chrisi?", ozval se David. "Od tebe nic, přišel jsem se podívat na Vicky..", otočil se na něj. "No víš, Vick by měla především odpočívat..", řekl David po chvíli opět svým zvláštně zastřeným hlasem. Děkovně jsem po něm hodila pohledem. "Tak moc jsem rád, že jsi v pořádku..", mumlal Linke a v jeho očích se opravdu odrážela něžnost. Nechtěla jsem, aby ke mě cítil to, co nejspíš opravdu cítil - pokud to pro něj nebyl jen chvilkový rozmar. I když bych se zas tak nedivila. Linke mi připadal jako ten typ, co si něco umane a nepřestane do té doby, dokud to nezíská. Ale na druhou stranu - vše nemusí být tak, jak se zdá. Třeba je to klučina s dobrým a laskavým srdcem, které je schopné nějakého opravdového citu, ale pořádně ukrytým pod tvrdou skořápkou. "Zas tak nic hrozného se mi nestalo..", mávla jsem rukou, div jsem ho nešvihla. "No to se teda stalo. Mohla sis udělat ještě něco horšího, než si jen odřít hlavu..", vyhrkl. "No, ale měla jsem štěstí..", usmála jsem se. "Andílci mají štěstí..", naklonil se ke mě, jakoby mě chtěl políbit. Koutkem oka jsem viděla, jak s sebou David znatelně cuká. "Ehm.. nechtěl bys Davida přemluvit, aby jste dnes normálně měli zkoušku? Cítím se dost trapně, že kazím vaše plány a tak..", spustila jsem rychle. Linke se zase napřímil.. "No myslím, že David má naprostou pravdu.. tady nemůžeš být přeci sama. Klidně tu s tebou zůstanu a budu ti dělat společnost..", nabídl se velkoryse. "Kolikrát ti mám říkat, že Vick potřebuje klid!", ozval se David přísně. "Nehraj si na tatíka, ještě máš čas..", vyprskl Linke a dál se o Davida nezajímal. Podívala jsem se na Davida, nejdřív zbledl, pak zrudnul a nakonec odešel z místnosti. Bylo mě ho líto.. snažil se mě jen dostat ze spárů pana Linkeho!

Linke mě nakonec bavil svými zážitky a příhodami dlouhé 3 hodiny. Jestli mě do té doby hlava nebolela, teď se mě mohla rozskočit. Sice jsem obdivovala Chrisův pestrý život, ale opravdu bych snesla nějakou tu chvíli spánku, jelikož jsem se ještě necítila úplně fit. David jenom tu a tam nakoukl do místnosti.. jestli něco nepotřebuju, jenže Linke ho nenechal ani nic říct a tak se David raději úplně stáhl. Slyšela jsem jenom jeho potiché krůčky, když šel občas na záchod. Nakonec jsem byla opravdu zmožená, oči se mi zavíraly, zívala jsem na celé kolo. Linke si toho konečně všiml a rozhodl se, že je nejvyšší čas vyrazit domů. Abych ho neurazila, poděkovala jsem mu za společnost a znovu za přenádherné květiny.. a on mi na oplátku slíbil, že se za mnou zase zastaví - POMÓÓC!
"Mrzí mě to...", zaslechla jsem jenom Davidův hlásek odněkud z dály, rozmazaně jsem viděla jeho krásné oči.. a za chvíli jsem už chrupkala jak mimino.

Přišlo mi, že mám hlavu jak z betonu, ale krásně se mi leželo. Asi tím jiným polštářem, než na jakým jsem vždycky ležela na gauči, rukou jsem proto zašmátrala, abych si ho trochu načechrala. Jenže něco bylo špatně.. Otevřela jsem proto oči a leknutím jsem uskočila, jak splašený kůň. Vedle mě totiž kdosi ležel. V první chvíli mě vůbec nenapadlo, že je to David, ke kterému jsem se lísala, jak kočka. Chtěla jsem zavřeštět, ale ústa zůstala němá.. Než jsem se stihla vzpamatovat David otevřel oči. "Jé.. dobré ráno..", zamumlal. "Co je?", vyhrkla jsem.. "No.. ležel jsem na gauči, ale už jsem rozmazlenej, a nemohl jsem usnout. Tak jsem si říkal, že když mám dvoulůžko, tak ti nebude vadit, když si lehnu na druhou půlku..", usmál se. "Aha..", řekla jsem jenom. "Je ti špatně?", vyhrkl a přisunul se ke mě. "Né jenom.. je to divný..", zakroutila jsem hlavou. "Co je divný?", nechápal. "Jsi můj bratranec, Davide.. A takhle.. ehm..", nevěděla jsem, jak se vyjádřit. Viděla jsem, jak se zarazil. "Chápeš, co jsem chtěla říct? Příjde mi divný, že když jsi můj bratranec.. všechno by mělo být jinak.. a já prostě nevím, proč to tak je...", koktala jsem. Nevěděla jsem jak dál a proto jsem se na něj bezradně podívala. Vypadal tak roztomile, ve vytahaném tričku a se srandovním rozcuchem. "Pravda je taková, že vůbec moje sestřenka nejsi..", zasmál se a než jsem se nadála, naklonil se ke mě a políbil mě.

Pokračování příště...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Féj Féj | 1. ledna 2012 v 21:52 | Reagovat

PŘESNĚ JSEM VĚDĚLA! PŘESNĚ JSEM VĚDĚLA, ŽE TO TAKHLE SKONČÍ! a jako další díl, honem, honem, honem, dál! :D <3333

2 KeT KeT | Web | 1. ledna 2012 v 21:54 | Reagovat

[1]: No joo, tak konečně to vyvrcholilo :D :) Děkuju za krásný komentář :)

3 The_Chessie The_Chessie | Web | 1. ledna 2012 v 22:07 | Reagovat

Áno, áno, áno!!!! Bože môj, ani nevieš ako som rada, že si to takto napísala. Bože a ten Linke, ja by som mu vážne jednu vrazila. Btw. súhlasím s Féj, rýchlo napíš ďalší, lebo ma tu švihne :D

4 Evka Evka | E-mail | Web | 2. ledna 2012 v 9:57 | Reagovat

nezbývá mi nic jiného než souhlasit s holkama, on ji konečně políbí a ty to utneš sakra :D

5 KeT KeT | Web | 2. ledna 2012 v 12:18 | Reagovat

[4]: však bude snad dneska pokráčko :)

6 Mia Moonlight Mia Moonlight | Web | 2. ledna 2012 v 14:05 | Reagovat

HURÁ, ano, já to říkala. :D

7 KeT KeT | Web | 2. ledna 2012 v 15:16 | Reagovat

[6]: Anóóó:)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama