Kdo si myslíš, že jsi? - 9.díl

23. ledna 2012 v 20:17 | *posted by KeT |  FF - Kdo si myslíš, že jsi?
Kdo si myslíš, že jsi? - 9.díl
By: KeT


"Přemýšlela jsem, že se přihlásím na univerzitu..", koukla jsem na Svenju, která se u mě v pokoji rozplácla na postel jako vorvaňa. "Cože? Ty seš ještě zlitá?", zvedla okamžitě hlavu. "Blbe! Mluvím vážně..!", okřikla jsem jí ze smíchem. "A na jakou jako?", kulila oči. "Na nějakou uměleckou - existuje to v týhle díře? Někam jinam jezdit nebudu..", složila jsem si ruce pod prsa. "Uměleckou? Jako jak to myslíš?", nechápala. "No jako umělecká, kreslení, a takový ty věci..", zakroutila jsem hlavou. "A ty jako umíš kreslit?", začala se smát. "No dovol?", vyjela jsem na ní. "No tak já nevim viď, všimla jsem si, že třeba na hadry seš jak jetá, ale že umíš kreslit? Tak mi něco ukaž..", pobídla mě. Jenom jsem pokrčila rameny a vytáhla jsem své výkresy. "Jsou to jenom takové náčrty, ráda navrhuju oblečení a kreslím postavy..", řekla jsem a podala jsem jí je, aby si je prohlédla. "Hmm.. já tomu jako moc nerozumím, ale vypadá to zajímavě.", mumlala a prohlížela si další a další kresby. U jedné se však zarazila a dlouze si jí prohlížela. "Hele, tyhle jsou mi povědomý..", mumlala si. "Co?", koukla jsem na ní a rychle jsem se k ní vrhla, abych se podívala, co si tam prohlíží. Trochu jsem se zasekla, tohle jsem zrovna ukazovat nechtěla. "Kdo to je?", vyzvídala. Mlčela jsem. "Už jsem je viděla.. To je Timo?", koukla se na mě, když správně poznala v očích, které zhlíželi ze čtvrtky, Tima. "No jenom jsem něco zkoušela..", zamumlala jsem a snažila jsem se jí vytrhnout kresby z ruky. "Jo tak zkoušela?", zasmála se a prohlížela si další kousky, na kterých bylo pořád jen to samé - Timova krásná kukadla.
"Musím ale uznat, že je to pěkný..", řekla mi a podala mi výkresy nazpět. "Děkuji..", odpověděla jsem a čekala jsem, kdy se do mě pustí. "Popravdě, s Timem by jste se k sobě hodili no..", rejpla si do mě, jak jsem očekávala. "To nevím..", zavrtěla jsem hlavou. "Nemusíš si hrát na skromňačku, obě víme, že to není tvoje vlna..", šťouchla do mě. "Ouch!", spustila jsem opět ve svém rodném jazyce.. "A nemachruj..", dodala ještě a zasmála se. Občas dokázala být pěkně protivná.

"Je to možný, že ti tady vždycky sežeru všechen popcorn a pak letím domů?", optala se mě. "No je, seš prase..", odpověděla jsem jí. "To teda jsem.. Když mě to doma tak nudí, máma furt prudí, jak kdyby neměla, co jinýho dělat..", mumlala. "Ta moje věčně pracuje..", řekla jsem na to. "Občas mi připadá, Kay, že jsi šťastný člověk..", koukla na mě. "Proč?", nechápala jsem. "Přestěhuješ se do jednoho z nejhezčích domů v týhle ulici, bydlíš přímo vedle toho nejúžasnějšího kluka, kterej tě sám od sebe pozve k sobě - a pak máš za kamarádku mě!", zasmála se. "A to je štěstí?", otázala jsem se také se smíchem. "No jednoznačně!", zamrkala na mě. "Víš, asi mě to nebudeš věřit.. ale jsem docela ráda, že jsme se přestěhovali sem a né někam jinam - docela se mi tu i líbí.", usmála jsem se. "Nemohu uvěřit, žes to řekla ty!", vyhrkla. "No, ale je to tak.. stejně si pořád myslím, že Austrálie je number one, ale prostě není to tu tak špatné..", dořekla jsem. "Já to ale chápu, je to těžké žít úplně v jiném státě, všechno opustit - jen si z tebe dělám vždycky srandu, když tě zlobím, abys o Austrálii pořád nemluvila..", zakývala hlavou. "Však já to beru..", opět jsem se usmála. Naši rozmluvu zarazil domovní zvonek, který se opět příšerně ozval naším domem. "Kdo zas?", řekla jsem naštvaně a hned jsem vstala, protože jsem věděla, že nikdo jinej u nás doma není schopnej otevřít.
Seběhla jsem schody a otevřela jsem. Na chvíli jsem se zarazila, protože jsem viděla opět jen dvě tmavé oči, které mě prostě vždycky tak uchvátily. "Ahoj..", usmál se Timo. "Ahoj, co ty tady?", pozdravila jsem ho taky. "No přišel jsem se podívat, jak ti je..", řekl. "Ach.. No je mi dobře, děkuji za tvou starost. Půjdeš dál?", zeptala jsem se. "Tak na chvíli..", přikývl. Otevřela jsem dveře dokořán a uhnula se na stranu, aby mohl projít. V tom se na schodech objevila Svenja. "Ahoj..", pípla. "No nic, zrovna musím letět domů.. Tak si to užíjte vy dva..", zamumlala ještě a mazala ke dveřím. "Svenjo?", houknul na ní Timo. "Ano?", otočila se na něj. "Mám takovej dojem, že Linke čeká, až se za ním zastavíš..", usmál se na ní. Svenja se celá rozzářila a hned na to za sebou zavřela dveře a byla pryč. "Opravdu?", otázala jsem se. "No nemluvil jsem s ním, ale někdo jim přece musí pomoc..", zazubil se na mě a posadil se do křesla v obýváku. Musela jsem jen souhlasit.
"Dal by sis něco k pití?", zeptala jsem se ho. "Ale rád..", zakýval hlavou. "Mám tu džus, minerálku, čaj, kávu..", jmenovala jsem. "Voda mi bude stačit..", usmál se na mě. "Dobře..", usmála jsem se taky a doběhla jsem do kuchyně pro pití - pro něj vodu a pro mě pomerančový džus - můj nejmilovanější.
Položila jsem v obýváku skleničky na podtácky - moje mamina by totiž asi nepřežila, kdyby zůstaly na stole taková ta zaschnutá kolečka, která dělá sklenička na stole, pokud je mokrá. "Děkuji..", řekl a zvláštně se na mě zadíval. "Co se děje?", zajímala jsem se. "Jsi ještě poněkud pobledlá, opravdu je ti dobře?", zajímal se. "Ale ano, moc jsem se z toho nevyspala. Dnešní noc si to vynahradím..", usmála jsem a byla jsem v duchu velice šťastná, že se o mě tak zajímá. "To bys měla rozhodně udělat..", zakýval hlavou. "Vlastně na tom trochu cítím svou vinu, že to tak dopadlo, protože to my s Janem jsme tě přemluvili, abys nechodila domů..", řekl najednou. "No rozhodně si s tím nelam hlavu, je to vina jenom moje..", zarazila jsem ho. Nechtěla jsem, aby se o mě zajímal jenom proto, že se cítil nějako divně, protože jsem blila. Byla to vina jen a jen moje, a také moje hloupost. "Linke si tě docela oblíbil, že?", změnil najednou téma. "To opravdu nevím..", zasmála jsem se. "Ale je od něj hezké, že si na mě tu a tam vzpomene. Když nepočítám Svenju, nemám tu žádné známé.", řekla jsem smutně. "Je to asi těžké co? Se jen tak přestěhovat, od všech přátel, od svého kluka a tak ne?", řekl. "No od přátel bylo těžké se odloučit, s tím klukem to tak vážné nebylo, žádného jsem totiž neměla..", odpověděla jsem mu na to. "Ne? To se divím..", zamrkal na mě. "Proč?", nechápala jsem. "No protože jsi pohledná holka.. a ty většinou samy nezůstávají..", vysvětlil. "No je to tak, že se nenašel ten pravej, víš jak.. Takže tak to je..", vysvětlila jsem. Jenom se usmál a jeho krásná hnědá kukadla jenom zářila. Zase jsem na něj civěla, jak na svatej obrázek..
"No každopádně jsem ti chtěl nabídnout, že mi můžeš kdykoliv ciknout nebo tak - kdyby ses nudila, nebo chtěla s někým zajít do kina..", pousmál se a podal mi na papírku načmrtaný jeho telefonní číslo, které musel mít předem přichystané. "No, to je od tebe hezké.. a nevyběhne na mě odněkud ta tvoje bláznivá ex?", zajímala jsem se. Tima zřejmě zmínka o Lily docela zarazila, a mě v tu chvíli bylo líto, že jsem se o ní vůbec zmínila. "No snad ne..", řekl po chvíli opět vesele. Nic jsem na to neřekla, jenom jsem se na něj usmívala a byla jsem velice ráda, že je tady se mnou..

Pokračování příště..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 ems {{demilovato}} ems {{demilovato}} | Web | 23. ledna 2012 v 21:43 | Reagovat

ďakujem tiež si myslím že je krásny už len preto že mi ho robila siusan :)
a ak  mas aspon trosku rada dems zapíš sa do fanclubu http://demilovato.blog.cz/1101/fanclub#komentare

2 Fejbíno Fejbíno | Web | 23. ledna 2012 v 21:57 | Reagovat

ňuuuuu :') příští díl více Svenji a Linkeho, prosííím :P
Jinak se to s Timem vyvíjí skvěle! :P
Jen tak dááál :P

3 KeT KeT | Web | 23. ledna 2012 v 21:59 | Reagovat

[2]: No zase tam bude nějaká scénka :) Já to teď píšu šíleně krátké, nevím jak je to možné a přitom u toho sedím takovou dobu :) Možná je to tím, že jsem pořád hrozně unavená ze školy a nechytá mě příliš inspirace :(
A moooc děkuju za komentář, potěší :)

4 Fejbíno Fejbíno | Web | 23. ledna 2012 v 22:00 | Reagovat

[3]: A tak to nevadí :) aspoň že něco :P

5 - monika - - monika - | Web | 24. ledna 2012 v 18:53 | Reagovat

díky ...

6 didi didi | Web | 24. ledna 2012 v 19:26 | Reagovat

jéééj :) krásne napísané :)

7 Evka Evka | E-mail | Web | 24. ledna 2012 v 20:31 | Reagovat

Je pěkný, že Timo dělá Linkemu se Svenjou menšího dohazovača, ale sám by se měl rozhoupat ještě víc :D Každopádně zase pěkný díl :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama