Mimo domov - 8.díl

16. prosince 2011 v 11:07 | *posted by Féj. |  FF Mimo domov
Mimo domov - 8.díl
By: Féj&Mia
For: www.panik-fans.blog.cz
Tento díl napsala Féj a užívejte si ho :)

Někdo zaklepe na dveře. "Moment" křiknu a utáhnu si vlasy do culíku, aby byl vidět tunel a tetování na krku. Otevřu dveře a čeká mě nemilé překvapení. "Ahoj, napadlo mě, když máš špatnou náladu, mohly bychom jít ven, třeba na večeři a pokecat co tě trápí" usměje se na mě Juri. "Ahoj Juri" usměju se "Mia vyprávěla?" zeptám se hned. Pozvu ho dál. "Jo, kde vůbec je?" zeptá se Juri. "Nevím, buď někde s Timem, nebo s Linkem" řeknu. "Aha, tak půjdeme?" usmívá se na mě. "Moc ráda, dej mi deset minut, nanejvíš, teď jsem přišla z přednášky, mám chuť to pověsit… Nemám na to, abych se stala překladatelkou" zavzdychnu. Juri si sedne na postel. "Já myslel, že… Mia říkala…" kouká vykuleně Juri. "Jo, Mia chodí na něco jinýho" řeknu. Vezmu si tričko ADTR a červený džíny. "Můžeme jít" řeknu a ze skříně si ještě vezmu mikinu zoo york, kterou jsem dostala… ehm, vlastnoručně vzala od kámoše. Nejlepšího… "Sluší ti to" usmívá se. "A ani jsem nevěděl, že máš tunel a tetování" řekne Juri. "O mě nevíš věcí" mrknu na něj. "A to je škoda, co to takhle napravit?" zeptá se. "Nejsem zajímavá" mrknu na něj.
Juri hned napíše smsku Mie. "Je nepřístupná, něco na povzbuzení a rady by se hodily". Jasně, že to Mia ho donutila, aby šel za Nikou, protože on se bál za ní jít sám od sebe… Juri koukal po plakátech A Day To Remember, Blessthefall, Bring Me The Horizon a dalších kapel, které Nika měla vyvěšené na zdi a různě po její půlce. Kouknul na ní, jak se usmívá, když se maluje… Asi se zbláznil, ale do ní.
"Juri, můžeme?" zeptám se. "Jo, jasný, můžeme" mrkne na mě Juri a zvedá se. "Ale na jídlo asi nebudeme moct, protože… já jsem vegan a… nejím nic co je ze zvířete" zčervenám. Juri se pousměje. "V pohodě, znám jednu veganskou restauraci. Sice je trochu dál, ale to nevadí" mrkne po mě Juri. Usměju se a beru si mikinu na sebe. "Co se stalo, že máš špatnou náladu?" zeptá se Juri. Podrží jí dveře, aby mohla jít první na čerstvý vzduch, do přírody a aby jí mohl krýt záda, kdyby se něco semlelo. Asi by nepřežil, kdyby se jí něco stalo… A Mia by ho zabila. "Nevím, docela se mi stýská po domově. Podcenila jsem to. Celou dobu jsem nenáviděla rodiče za to, jak na mě měly kecy, ale… mě se po tom stýská. Každý ráno jenom čekám, kdy se otevřou dveře, vejde máma nebo táta, hodí po nás svačiny a začnou se vyptávat, jestli něco nepotřebujeme podepsat nebo tak… Já vím, že to je směšný, ale mě to prostě chybí" směju se. Juri se taky usměje. "Dej tomu tak půl roku, potom na to zapomeneš" mrkne na mě. "To doufám… A navíc mi vadí to ticho tam. Na prázdnotu jsem zvyklá, nejsem ten typ, co se kamarádí jako první, ale to ticho je nejhorší. Myslím si, že kdybych tam neměla svůj laptop a ipod, asi bych zešílela. Já i když se koupu, potřebuju někoho, aby si semnou povídal nebo hudbu" směju se "nesnáším ticho" vzdychnu si. "Tak proto hraju na bicí, vždycky, když už mě nebaví poslouchat hudbu, a nikdo tu zrovna semnou není, zasednu za bicí, a něco do nich bouchám, až z toho vznikne nový song" směje se Juri. Pousměju se. "Jsme tady" mrkne na mě. "Vždyť to není zase taková dálka" řeknu. "Jak pro koho, no…" kýve Juri.
"Juri, bylo to fajn odreagování, ale teď musím zpátky do normálního života" řeknu. "Opravdu trefíš sama?" zeptá se. "Jo, trefím, vždyť jdu pořád rovně, a tam už na mě bude čekat velká budova, dojdu do druhého patra, na 5 pokoj zleva a jsem doma" směju se. Juri se pousměje. "Tak se měj, a napiš mi, jak jsi dorazila" řekne Juri. Obejmu ho. "Pozdravuj kluky" řeknu. "A ty Miu" směje se Juri. "Jestli bude na pokoji, tak jí budu pozdravovat" řeknu. Juri mi dá jemnou pusu na rty, ale já využiju situace, a začnu ho líbat… Odtáhnu se od něj, usměju se a do uší už si cpu sluchátka a pouštím blessthefall. Usmívám se. Dojdu na pokoj, a Mia už je v posteli. "Ahoj" usmívá se na mě. "Ahoj" mrknu na ní. "Co je?" zeptá se. "Nic, co by" řeknu. "Promiň, byla jsem s Jurim" mrknu na ní, vezmu si z topení ručník, z postele pyžamo a mobil, a jdu se koupat…
Lehnu si do postele, když se Mia akorát přetočí na druhý bok. "Tobě to trvá, co se stalo? Povídej, povídej" vyzvídá Mia. Dojde ke mně a sedne si na postel. "Já nevím, povídaly jsme si, potom jsme se políbily, to je všechno" řeknu. "A další rande bude kdy?" zeptá se Mia. "Jaj, to nebylo rande, bylo to jenom pozvání na večeři" řeknu. "No, to už něco dosvědčuje, ne?" zeptá se Mia. "Asi ne… Ale hele, s kym ty to vlastně chodíš?" zeptám se. "No, s nikym. S Linkem se cejtim dobře, ale s Timem líp" směje se Mia. Zakoulím panenkami a radši nic neříkám. "Já vím, že to je pro tebe těžké, bavit se s kluky, když ti André ublížil, ale zkus to. Nový známosti tě nikdy neomrzí" mrkne na mě a jde si zase lehnout. "Já se s kluky bavim, ale málo" řeknu. "O tom to je" zívne Mia a než se otočí na druhý bok, spí…
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mia Moonlight Mia Moonlight | Web | 16. prosince 2011 v 17:08 | Reagovat

Hoorey, super, hned se do toho pustím ;)

2 KeT KeT | Web | 2. února 2012 v 16:22 | Reagovat

Mmmmmmm, slibně se to vyvíjí :) Jsem zvědavá jak to bude dál..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama