Krásná ošklivá - 9.díl

17. prosince 2011 v 14:50 | *posted by KeT |  FF - Krásná ošklivá
Krásná ošklivá - 9.díl
By: KeT


*Pohled Vick
Seděli jsme takhle docela dlouho.. Opravdu jsem začinala být promrzlá, ale nechtělo se mi jít zpátky mezi všechny ostatní. Věděla jsem, že by se na mě zas ihned pověsil Linke, a začínala jsem být opravdu unavená. V tom jsem si všimla, že z domu vyšla "ta, co nabalovala Davida". Netušila jsem, jak se jmenuje. Byla docela pohledná, menší postavy, naducané tvářičky - ale byla štíhlá, dlouhé vlnité vlasy se jí točili v nádherných spirálkách skoro až k zadečku. Bylo vidět, jak se zastavila na terase a rozhlíží se všude kolem. "Myslím, že tě hledá..", šťouchla jsem do něj. "Tak ať..", mávl rukou David. "Je pěkná..", zamumlala jsem. "To ano..", souhlasil. Chvíli bylo ticho.. "..ale pěkných dívek je..", dodal pak. "To ano, ale abys pořád nečekal a pak zůstaneš sám..", řekla jsem potichu. "Jsem toho názoru, že na každýho někdo čeká. Nikdo by neměl zůstat sám, pokud si tak sám nezvolí..", zarozumoval. "A já vlastně teď nejsem přece sám, dyť mám doma tebe..", řekl a uchechtl se. "Já ti akorát zabírám prostor..", řekla jsem potichu, protože jsem moc dobře věděla, v jakém jsem postavení. "Ale prosim tě...", zarazil mě a přitáhl si mě k sobě. "Téda.. ty jsi pěkně zmrzlá, nechceš jít dovnitř se ohřát?", zeptal se. "Asi půjdeme..", přikývla jsem a zvedla jsem se.

*Pohled Davida
Přemýšlel jsem, kolik asi může tak být hodin. Už se mi docela chtělo domů. Pár lidí se ještě cákalo v bazénu, ale velká většina se přesunula už dovnitř, jelikož už začínalo být opravdu chladno. Šli jsme s Vick mlčky vedle sebe.
"Možná by sis měla dát čaj..", řekl jsem po chvíli. Jenom přikývla. "A pak by jsme mohli už jít domů..", dodal jsem. "To ano..", vydechla. Asi čekala, kdy to konečně řeknu. "Dobře tedy..", přikývl jsem a otevřel jsem dveře.
"Tady jsi!", vyhrkla Marin a hned se ke mě vrhla. "Tady jsem..", řekl jsem na to. "A tohle je?", zajímala se a prstem ukazála na Vicky. "Jsem Vick..", představila se jí. "Marin..", usmála se. "Musíme najít Jana a pak půjdeme..", řekl jsem Vick a chytil jsem jí za rameno.
"Nikde ho nevidím..", zamumlala Vick a na špičkách se rozhlížela kolem. "Já taky ne..", odpověděl jsem a rozhlížel jsem se kolem. "Dáš si se mnou něco k pití, Davide?", zeptala se mě Marin. "Promiň, já teď potřebuju najít Jana, neviděla si ho?", zeptal jsem se jí. "No co vím, seděl v obýváku s Jenny.", zasmála se. "Aha..", zakýval jsem hlavou a chytil jsem Vick za ruku, aby šla se mnou.
A opravdu, Jana jsme našli v obýváku jak se žhavě líbe s nějakou blondýnou - pravděpodobně s tou Jenny. Nevěděl jsem, která to je. "No víš co? Tak se s ním loučit nebudem. Jdeme si pro věci..", rozhodl jsem to.
Došli jsme si pro ně do Janova pokoje a pak jsme bezeslova odešli....
..................

*Pohled Vicky
Volal mi Linke, že mi jeho sestra pomohla sehnat brigádu v jakémsi knihkupectví. Chrisova sestra totiž píše knihy. Byla jsem šťastná, že i když mě jeho sestra nezná, pomohla mi sehnat brigádu.
Nástup od začátku září - tedy od zítřka. Docela jsem se těšila. Sice jsem se ve všech knihách zas tak nevyznala, ale to se budu muset naučit.
Byla jsem doma sama, jelikož David měl od rána s klukama zkoušku. Když mi Linke volal, slyšela jsem jak tam třískají do bubnů a nevím čeho všeho. Napadlo mě tedy, že se obléknu a půjdu se do toho knihkupectví podívat, abych věděla, kam zítra půjdu.

Dnešní den se moc nepodařil. Od řeky foukal silný vítr a chvílemi se přihnala mohutná přeháňka, kterou pak zase vystřídalo sluníčko, jež se snažilo dostat skrz těžké dešťové mraky. Vzít si deštník nebyl moc dobrý nápad, jelikož díky větru prakticky nešel udržet.
Naštěstí to do knihkupectví nebylo zas tak daleko. Musela jsem z domu dojít na autobusovou zastávku, která byla jen o několik ulic dál a pak 3 zastávky dojet a ze zastávky zas kousek pěšky a byla jsem tam.
Chvíli jsem nakukovala do výlohy, ale pak zafoukal ledový vítr, tak jsem rychle zalezla dovnitř. "Dobrý den..", pozdravila jsem postarší dámu v brýlích, která seděla za takovou starodávnou kasou. Celkově bylo knihkupectví spíše zařízeno staromódně, ale mě se to moc líbilo. Dřevěná podlaha zavrzala téměř při každém kroku, z ohromných knihoven vykukovaly knihy různých velikostí a barev. Celkově to v obchodě vonělo novými knihami a také vonnou svíčkou, která stála na malém stolku, kousek od pokladny.
Měla jsem radost, že budu pracovat na tak příjemném místě. S paní za kasou jsem se rozloučila a zase jsem vyšla ven.

Konečně chvíli nepršelo, rozhodla jsem se, že půjdu domů pěšky. Neměla jsem moc ráda autobusy a celkově tu městskou dopravu. A hlavně tu byl další důvod, opět se mi motala hlava. Trpěla jsem na nízký tlak a celkově mé zdraví bylo hodně náchylné na cokoliv co se hnulo vzduchem.
Vzala jsem do ruky telefon, abych cinknula Davidovi v kolik asi příjde, jestli mám něco nakoupit, uvařit nebo tak. Naklikala jsem jeho telefonní číslo, zmáčkla zelené tlačítko a přiložila telefon k uchu. Docela dlouho to vyzvánělo.
"Ano?", houknul David do telefonu. "Ahoj Davi, to jsem já, Vick.", houknula jsem do sluchátka taky, jelikož přes rambajz z hudebních nástrojů bylo hrozně špatně slyšet. "Vick, čekej chvíli, musím vyjít ven... nic tady neslyším...", křičel. "Ok..", pípla jsem a poslouchala jsem, jak David do telefonu funí.. "No už můžeš..! Jo a gratuluji k nové práci..", vyhrkl. "Děkuju.. volám ti, abych se tě zeptala..", mumlala jsem. Musela jsem zavřit oči, protože se mi opravdu dělalo špatně. "Ano?", nechápal. "No jsem ve městě.. tak jestli mám něco koupit nebo tak..", zamumlala jsem. Najednou ale svět kolem mě zčernal, cítila jsem ještě zbytek neuvěřitelné bolesti.. ale potom už nic. "Vick? Vick?", hulákal David do telefonu. "Vicky!" Jenže žádné odpovědi se mu už nedostalo.

Pokračování příště..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mia Moonlight Mia Moonlight | Web | 17. prosince 2011 v 20:09 | Reagovat

Tak už jí to řekni Davide! :D

2 Evka Evka | E-mail | Web | 17. prosince 2011 v 20:43 | Reagovat

opět se omlouvám za nepravidelné komentování, ale je toho teď moc.. každopádně děj se začíná pěkně rozvíjet, tak se těším na další díly :)

3 The_Chessie The_Chessie | Web | 17. prosince 2011 v 21:33 | Reagovat

ona bude nakoniec s Davidkom?? :) neznášam takéto napínanie :) každopádne je si to napísala užasne a som fakt zvedavá ako to bude ďalej :) a čo sa jej to vlastne stalo/ čo s ňou bude :)

4 Gabika Gabika | 20. prosince 2011 v 15:47 | Reagovat

Ooo...napínavé...:D Nechápu, jak ty dokážeš tak skvěle psát... 8-O

5 KeT KeT | Web | 20. prosince 2011 v 16:07 | Reagovat

[4]: No nepřeháněj :) ale děkuji za chválu

6 Féj Féj | 1. ledna 2012 v 20:40 | Reagovat

Ksakr, ksakru, ksakru! :D DALŠÍ DÍL HNED TEĎ!!! :D
jo, to je přesně to, co nesnáším :D rozepsaný ffky :D potom, když si to čtu už když to je dopsaný, je to lepší! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama