Krásná ošklivá - 7.díl

13. prosince 2011 v 16:41 | *posted by KeT |  FF - Krásná ošklivá
Krásná ošklivá - 7.díl
By: KeT

*Pohled Davida
Těstoviny se mi právě dovařily. Rychle tedy ještě nastrouhat sýr. "Jůů,ty vaříš?", koukla na mě překvapeně Vick. "No říkal jsem si, že by bylo dobré se trochu ukázat..", zasmál jsem se. Vzápětí jsem se ale zarazil - zarazil mě její výraz. "Co se děje?", nechápal jsem. "No víš Davide.. Já dnes nebudu obědvat..", zakoktala. Zvedl jsem nechápavě obočí. "Proč ne?". "Protože mě Linke pozval na oběd..", vysvětlila. "Aha..", položil jsem struhadlo na sýr na stůl. "Zlobíš se?", podívala se na mě. "Jistě, že ne.. jen jsem počítal, že tu budeš..", zamumlal jsem a otřel jsem si rukou čelo. "Zapomněla jsem ti to říct.. mrzí mě to.", řekla a zatvářila se opravdu smutně. "No, nevadí.. najím se sám a zbytek si sníme k večeři..", rozhodl jsem. "Tak jo, to je fajn.. Takže se na mě opravdu nezlobíš?", zeptala se mě podruhé. Jenom jsem zavrtěl hlavou. Co jí na to taky mám říct? "Tak to jsem ráda.. večer spolu určitě povečeříme.. A vlastně, jak vypadám?", zajímala se. Prohlédl jsem si jí od hlavy až k patě.. "Vypadáš.. pěkně..", odpověděl jsem a hned na to jsem si odkašlal. "Děkuji..", usmála se, jak kdybych jí složil poctu světa. "No, uvidíme se odpoledne - jestli budeš doma..", zavolala na mě ode dveří. "Nevím ještě..", houkl jsem na ní a hned na to se se mnou rozloučila a zabouchla dveře.

*Pohled Vicky
Bylo mi to líto.. David byl ke mě opravdu neuvěřitelně hodný. Divila jsem se, že ještě nepřišel s tím, jestli už si nehledám nové bydlení. Přece jenom jsem už u něj nějaký ten den oxidovala. Z mých úvah mě vyrušil Linke, který stál opřený o své auto a mával na mě.
"Ahoj..", pozdravila jsem ho. "Ahojky..Tak prosím princezno..", podržel mi dveře, abych mohla nastoupit. Jak roztomilé.
"A kam vůbec jedeme?", zajímala jsem se. "Na mé oblíbené místo..",usmál se tajemně a upřel oči na silnici.
Netrvalo to dlouho a zastavili jsme před jednou budovou. Linke mi opět otevřel dveře a když jsme přecházeli přes silnici, objal mě svou rukou kolem pasu.
"Rezervace na pana Linkeho, prosím", houkl na číšnici, která jen pokývala hlavou a ihned nás dovedla k našemu stolu. Restaurace byla skvostně zařízená a na stole svítilo několik svící - působilo to velice romanticky. "Květiny pro Vás, slečno..", objevil se nějaký chlapec - nejspíš donašeč. Ani jsem mu přes tu kytici růží neviděla do obličeje. "Pro mě?", nechápala jsem. "Dovolil jsem si malý dárek..", chytil mě Linke za ruku. "Bože, jsou překrásné.." Byla jsem jak ve snu. Moc často jsem růže nedostávala a už vůbec né od mužů. "Chrisi, nemám slov.. jsou opravdu překrásné..", opakovala jsem. "No krásné jak ty nejsou..", dodal. Cítila jsem jak rudnu. Mezitím se opět objevila číšnice i s jídelními lístky.
"Dáte si něco k pití?", zajímala se. "Já bych prosila vodu..", vyhrkla jsem. "Nu, dám si to samé jako slečna..", zakýval Linke hlavou. Otevřela jsem lístek a četla si výběr jídel...

"Dala by sis nějaký zákusek? Tady mají výborné koláče a zákusky..", zeptal se mě, když nám číšnice odnesla talíře. "No, myslím, že zákusek dneska vynechám. Jsem úplně přejedená..", zasmála jsem se. "No ale zas tolik jsi toho nesnědla..", namítl. "Ale jojo! Téměř vše co jsem měla na talíři..",nenechala jsem si líbit. "Však jsi taky měla poloviční porci..", zasmál se Linke. "No, bylo by mi líto si dát normální, když pak musí všechno dobré vyhodit..", vysvětlila jsem. Linke se jenom usmál.
"Takže zákusek nechceš?", zeptal se po chvíli. "Ne, děkuji..", zavrtěla jsem hlavou. "Ani se mnou na půlku?", zkoušel mě přemlouvat. "Ty jsi..!", zasmála jsem se. "Ale tenhle je naprosto výbornej..", ukazoval mi prstem. "Tak si ho dej..". "Musíš si ho dát se mnou..", zamrkal na mě. "Dobrá, tedy..", přikývla jsem..


*Pohled Davida
Nudil jsem se, opravdu jsem se nudil. Přešlapoval jsem po místnosti a sem tam jsem se podíval na hodiny. Naštěstí zazvonil telefon. Vrhnul jsem se po něm, jak puma na svou oběť.
"Tě péro, brachu..", houkl na mě Jan. "Čau..co je?", nechápal jsem. "No heleď, tak sem si říkal viď, že dokaď je tak kloudný počasíčko, by jsme mohli zopáknout to plavčo jako posledně. Dej mi na ucho tu tvojí kočičku, já to s ní ňáko prodiskutuju", vyhrkl. "No víš, Vick není doma..", odpověděl jsem. "Kydy.. a kde je?", zajímal se. "No představ si, že s Linkem na obídku..", vyprskl jsem. "Jo takhle? To je kaneček..", zasmál se Jan. "Hmm..", udělal jsem jenom do telefonu. "No každopádně, až se vrátí, tak jí to řekni. Srpen se pomalu blíží ke konci a jak znám naše - do pár dní bude bazén vypuštěnej, škoda ho nevyužít - mohli bychom udělat nějakou party, pozvat pár známých - něco jako rozlučka s létem, pořádná přivítačka s tou tvojí čičózní sestřenkou,atd.". "No řeknu jí to..", zakýval jsem hlavou. "No! A nebo mi dej její číslo, já si to s ní domluvim sám..", rozhodl to Jan. "No tak fajn!", vzdal jsem to a nadiktoval jsem mu její číslo.

*Pohled Vicky
"Doufám, že to na tebe není příšliš..", zajímal se Linke, když jsme zase seděli u něj v autě. "Co máš na mysli?", nechápala jsem. "No byl to jen oběd - tak mám na mysli tu květinu a podobně..", vysvětlil. "Ach tak.. No popravdě, nejsem zvyklá něco takového dostávat, ale mám z toho obrovskou radost..", usmála jsem se na něj. "To jsem opravdu rád.. Nechtěl jsem, aby to působilo divně.. ale moc se mi líbíš, Vick..", zadíval se na mě. "Och..", vydala jsem ze sebe jenom. "Jsem trochu neohrabaný.. no a celkově ty nabalovací triky.. mám tak trochu svůj styl..", zasmál se sám sobě po chvíli. Musela jsem jenom přikývnout. Ze začátku mi Linke připadal jako jedno obrovské pako.. chvílemi roztomilé pako a chvílemi velice protivné a dotěrné pako. "Rád bych tě někdy pozval k sobě.. ale dnes je to asi moc troufalé..", dodal. "To tedy ano..". zasmála jsem se. "Budu ráda, když mě zavezeš domů..". "Tvé přání je mi rozkazem, krásná slečno..", usmál se a nastartoval.

Před domem jsme si ještě chvíli povídali.. nakonec mi lípnul pusu na tvář a s velkým zatroubením odjel.

*Pohled Davida
V zámku se konečně ozval klíč. Vyskočil jsem z gauče, jako panáček na pérku. "Ahoj..", ozvala se. Neodpověděl jsem, čekal jsem, až příjde sem. "Jsi doma?", houkla znovu. Mlčel jsem. Mezitím si zula botky a přišla do obyváku. "Tady jsi.. proč mi neodpovídáš?", zeptala se mě. "Promiň, zamyslel jsem se..", odpověděl jsem jí. "Co to máš?", ukázal jsem prstem na obrovskou kytici. "To jsem dostala od Chrise..", usmála se. Jenom jsem vykulil oči. "To by chtělo dát asi do vody co, ale já nevím jestli mám vůbec nějakou vázu..", zašklebil jsem se. "No spíš kýbl jestli máš..", zasmála se. "Podívám se.."

*Pohled Vicky
Po chvíli už naštěstí kytička "dřepěla" v kýbli s vodou. "Copak si dělal, zatímco jsem byla pryč?", zajímala jsem se. "No ale vlastně ani nic moc, trochu jsem to tu poklidil, díval jsem se na telku, zapsal jsem si nápad na nový text.. a podobně.", odpověděl. "Jo a vlastně mi volal Jan.. chce uspořádat nějakou party u bazénu jako posledně.. Vzal si tvoje číslo, chce se s tebou domluvit..", spustil. "Ach tak..", povzdechla jsem si a posadila jsem se na gauč. "Bude to pro pár známých..", pokračoval. Zadívala jsem se na něj. Přišel mi krapet nervózní. Pořád si pohrával se svými prsty.. až jsem se musela usmát. "Co je?", zeptal se. "No to já nevím, možná bys mi to mohl říct.. Přidáš mi nějak nesvůj..", namítla jsem. Až teprve teď si uvědomil, že si hraje se svými prsty a rychle toho zanechal. "Ale to nic, takovej zlozvyk..", usmál se.
"Opravdu je všechno v pohodě?", zeptala jsem se znova.. ale David jen zakýval hlavou, že je všechno v pořádku.

Pokračování příště..
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 KeT KeT | Web | 13. prosince 2011 v 16:43 | Reagovat

Tak, Linkeho jsem v tomto díle "vykreslila" snad v trochu lepším světle :) Snad se Vám to aspoň trochu líbí a já se dočkám nějakých milých komentářů

2 The_Chessie The_Chessie | Web | 13. prosince 2011 v 19:59 | Reagovat

:) tak do tej bitky s Janom a Chrisom sa pridá ešte aj David?? no ja mám dosť :D ... ale nie :D je to fakt úžasne napísané :) aj keď na toho "milého" Linkeho si už asi nezvyknem...

3 Becky Becky | 13. prosince 2011 v 20:42 | Reagovat

Náhodou,moc dobrý díl,už se těším na další:)

4 Gabika Gabika | 13. prosince 2011 v 21:32 | Reagovat

I když nwm, jak se to celý proplete, doufám, že nakonec bude s Davidem...... 8-O

5 KeT KeT | Web | 13. prosince 2011 v 22:19 | Reagovat

No nechte se překvapit milé dámy :) Jinak opět vám děkuji za komentáře :)

6 Becky Becky | 14. prosince 2011 v 19:54 | Reagovat

[5]:
Jak tak čtu ty ff,tak mě napadlo,že bych taky mohla něco zkusit napsat,jestli máš zájem,dej vědět;-)

7 KeT KeT | Web | 14. prosince 2011 v 21:50 | Reagovat

[6]: No to by si byla naprosto úžasná Becky :) To víš že mám zájem.. samozřejmě mi to můžeš hodit na email - panikfans@email.cz a se popř. domluvit na jiném kontaktu, icq atd..

8 D. D. | 19. července 2012 v 21:29 | Reagovat

kloudný počasíčko..plavčo ;D nevim proc, ale todle me rozesmalo, jeste ke vsemu kdyz to rekne kluk..:D no jinak kazdopadne zas povedenej dil.:PP

9 KeT KeT | Web | 19. července 2012 v 23:55 | Reagovat

[8]: :D no hele, budeš se smát, ale když mluví Jan (v mých FF teda) - tak má vždycky takovýhle úchylný kecy.. to prostě nejde změnit :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama