Alles Endet Hier - 1.díl

8. září 2011 v 19:35 | *posted by KeT |  FF - Alles Endet Hier
Alles Endet Hier - 1.díl
By: Féj.

"Vítej doma, holčičko" obejme mě táta. "Tati, děláš, jako kdybys mě neviděl rok" směju se, ale i přesto ho obejmu ráda. Konečně bezpečí domova. "A jak se máš? Už je Timo doma?" zeptám se. "Jo, ale je každý den ve zkušebně" zamračí se táta. "Ah, to ho budu muset informovat, že už jsem doma, určitě si to nepamatuje" vzdychnu si. Timo je můj velký bráška, jen má kapelu a pořád nás zanedbává. "Jak bylo ve Francii?" zeptá se táta. "No, vlastně fajn, jen pořád jsem někde byla zavřená, buď v muzeích, nebo tak…" řeknu "ale aspoň můžu konečně napsat tu esej" dodám. Táta se zasměje. "A něco pro tebe mám, to sis opravdu myslel, že jsem na tebe zapomněla?" usměju se, když si všimnu tátovo výrazu. "Nevím, je to možné" pousměje se. Nasedne si do auta a já si dám do kufru batoh.

Vybalím si, něco naházím do pračky a hledám dárek pro tátu. Takovou krásnou Eiffelovku na klíče. Jeho sen byl vždycky se kouknout do Francie, jenže nemá moc času. To je škoda, někdy bychom tam mohli společně i s Timem třeba na menší dovolenou… Vzdychnu si. Když konečně najdu ten přívěsek, odnesu ho dolů tátovi. "Ale Darino! Ona už není malá holka!" slyším, jak si táta volá s matkou. "Víš co, nemam na tebe čas ani náladu, kdybys chtěla řešit věci bez hádek, tak se ozvi, čau" řekne táta a asi jí to položí. "Tati, kašli na ní, ona neví, co chce" obejmu ho. "Tati, jdu za Timem, ráda bych viděla i Linkeho" řeknu. "Už zase?" směje se táta. "Jak zase? Vždyť jsem ho naposled viděla před dvěma týdny" řeknu. "Fajn, běž" mrkne na mě táta jde do obýváku… Obuju se, vezmu klíče a jdu na náměstí, kde mají zkušebnu…

"Ty vole, Juri, vždyť ty hraješ jako náměsíčnej!" řekne David vyčerpaně. "Tak si to odehraj sám, já už jsem unavený" řekne Juri a odchází. "Juri!" usměju se na něj z dálky. "Ahoj" doběhne ke mně a obejme mě. "Neber si to tak, David chce mít prostě všechno za sebou" směju se. "Já vím, a jak se máš?" zeptá se s úsměvem Juri. "Ahoj kluci" usmívám se. "Ahoj ségra!" přiřítí se ke mně Timo. "Ty už ses vrátila?" usmívá se. "No, když tu jsem, tak asi jo, ne" řeknu. Pousměje se. "Kde je Linke?" zeptám se. "No… šel pro jeho holku" řekne Jan. "Cože? On má holku?" zeptám se vykuleně. "No, našel si jí asi před týdnem" řekne David. "Aha, no" sednu si vykuleně. Zase začnou zkoušet. "Víte co, já si dojdu pro kafe" řeknu a jdu. Timo zamnou běží. "Ale no tak! Snad bys nebrečela" řekne. "Timo, proč? Vždyť on věděl, že ho miluju" řeknu. Do očí se mi vetřou slzy. Obejme mě. "Já vím, ale s Erikou si určitě budeš rozumět" řekne Timo. "Já si nechci rozumět s žádnou Erikoui, já si chci rozumět s Linkem!" řeknu. "Já vím" hladí mě po zádech. "Chceš taky kafe?" utřu si slzy. "Ne, nechci" usměje se Timo. Dojdu do kavárny, a je tam útulně prázdno. To jen ve Francii je v kavárnách plno… Usednu ke stolu. Hned ke mně přijde číšník. "Jedno frappé" usměju se.

"Cože? Diamant? A ještě k tomu barevnej? A na krk?" kouká na mě vykuleně Juri. "No, nebo asi 5 sem" ukážu na zápěstí. "No, stejně jsi divná" směje se Juri. "Já vím" mrknu na něj. "A co na to Timo?" zeptá se Juri. "On o tom neví" směju se "vlastně ať trpí, až bude po všem, on se mi taky nesvěřuje s jeho problémy a plány" zamračím se. "Ale stejně by to měl vědět, ne?" zeptá se Juri. "Eem, nemyslím si, stejně mi řekne, že to je moje věc po hodinovém nadávání na mojí osobu. A navíc už jsem plnoletá, nic mi nemůže udělat, hele" řeknu. "A jdeš teda semnou?" usměju se na Juriho. "Ne, asi ne, máme zkoušku, navíc Linke s Erikou tam už určitě stepují, mám u sebe klíče od zkušebny" řekne Juri. "Aha, no. Tak až Erika odejde, tak mi zavolej, já bych se tam možná stavila" řeknu. "Jo, pa" políbí mě na tvář a odejde. Já nasednu do auta a rozjedu se do studia. Moje druhé tetování, první mám na pánvi - motýla. Zaparkuju těsně před studiem, vzdychnu si, vezmu tašku cez rameno a jdu do studia… "Ahoj, Eliz, co to bude dneska?" směje se Tom - můj kámoš. "No, další tetování" směju se. "Jé, myslel jsem pierc, no nevadí, co a kam?" usmívá se Tom. "No, diamaty. Ale rozhoduju se, mezi krkem anebo jich udělat víc, na předloktí nebo na zápěstí, nevím" usmívám se. "Krk vynechej, to je bolestivý, a na zápěstí to vypadá pěkně" mrkne na mě Tom. "A barevně nebo černě?" zeptá se. "No, barevně, černě obtáhlý, a vybarvit do fialovorůžové" řeknu. "No ty jsi náročnej zákazník" směje se Tom. "Tak… se posaď zatím, já to jdu připravit" řekne Tom a zmizí dozadu. "A co ve Francii? Jak se ti tam líbilo?" směje se Tom. "No, fajn, ale když jsem přijela, a přišla jsem do zkušebny za kluky, zjistila jsem, že Linke si našel holku, takže nevím, co si mám o něm myslet" řeknu. "Já ti říkal, abys na něj srala" řekne Tom. "Já vím, já vím, ale lásce neporučíš" směju se. "Vy holky" řekne Tom. "Tak pojď" řekne. Dojdu za ním a sednu si. "Ty vole, fakt křeslo jako na gyndě" směju se. "Ticho" směje se Tom. "A co někdy ty a já s mladou hospoda?" zeptá se Tom. "Jo, bezva nápad, co dneska večer?" zeptám se. "Jo, to by šlo" začne. Zasyčím. "A vezměte sebou třeba i Sebastiena" řeknu. "Jéžiš,to abychom si vybrali zase hospodu, kde mají zásoby" směje se Tom. Taky se zasměju. "Nesměj se, jinak to zkazím" řekne. "Jháj" zubím se.

Pokračování příště..

Pozn. KeT - jéé, tak tu konečně máme první dílek od Féj. Tímto bych jí chtěla moc poděkovat, že se s námi o ní podělí na mé stránce. Moc si toho vážím :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evka Evka | E-mail | Web | 9. září 2011 v 13:49 | Reagovat

Jsem ráda, že se kromě KeT najdou další lidi, kteří doteď píšou ffs :) Povídka vypadá určitě zajímavě, tak uvidíme, co sis přichystala dál ;)

2 gabika gabika | 9. září 2011 v 17:00 | Reagovat

konečně nějaká povídka, kde se víc objevuje Chris.....jsem zvědavá, co bude dál :D

3 KeT KeT | Web | 9. září 2011 v 21:41 | Reagovat

[2]: Já o něm nepíšu, když už nepatří mezi PANIK :(

4 Mia Moonlight Mia Moonlight | Web | 10. září 2011 v 18:57 | Reagovat

Zajímavé zajímavé, alespoň mám zase co číst, jen tak dál. (:

5 gabika gabika | 10. září 2011 v 22:44 | Reagovat

[3]:aha :( to je škoda, ptž chrise jsem měla nejradši...ale tvoje povídky mám ráda, nejvíc se mi líbí Neslyšně s Janem :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama