Podvedl jsi mě! - 2.díl

13. dubna 2011 v 13:04 | *posted by KeT |  FF-Podvedl jsi mě!
Podvedl jsi mě! - 2.díl
By:KeT"Žiješ? No tak Claudie, řekni už konečně něco!!". Otevřela jsem oči a první co jsem viděla byl mámin vykulený pohled. "Co se děje?", nechápala jsem. "No to mi řekni ty! Přijeli jsme tak před půl hodinou. Byla jsem tě vzbudit snad 10x a ty nic. Už jsem chtěla volat sanitku, že se ti něco stalo.", hysterčila. "Ne, jsem v pohodě. Jen jsem si vzala prášky na spaní..", mumlala jsem. "Prosim tě, mi řekni na co ty potřebuješ prášky na spání, v tvým věku jsem usínala i za chůze.. jaký prášky!", odsekla. "Co je dneska vůbec za den?", zeptala jsem se. "Claudie, si vážně v pořádku?", strachovala se máma. "Ano..", přikývla jsem. "Dneska je středa..", zakývala hlavou. "Tak středa..", vydechla jsem. Od pátku, kdy jsem zjistila že mě Lucas podvádí, jsem žila jako mumie. Zalezla jsem do svého pokoje a byla tam zavřená. Zírala jsem do zdi, litovala jsem sama sebe a nebo jsem prostě jen spala. A najednou je středa. Kdy jsem vlastně naposledy jedla? A kdy jsem naposledy něco pila? Cítila jsem šílené sucho v puse. "Jsi nějaká zpustošená, kdy sis naposled myla hlavu?", šťourala do mě máma. "Nevím..", odpověděla jsem po pravdě. "To je hrozný, na pár dní, no spíš týdnů s tatínkem odjedeme a ty si žiješ jak poustevnice!"
"Prosim tě mami, nebylo mi dobře! Tak mě nech.. Musím se jít napít.", odpověděla jsem rázně a vstala jsem. Díky asi celkem vysoké dehydrataci se svět kolem mě zatočil a já se najednou ocitla ve tmě.
"Já jsem si hned říkala, že ta naše holka není v pořádku..", uslyšela jsem jakoby z dálky mámin hlas. "Uklidni se Patricie,.. určitě bude v pořádku.", uklidňovali jí táta. "Co se stalo?", pípla jsem. "Omdlela jsi..", zašeptal táta a podal mi skleničku vody, abych se napila. "Děkuji..", pokusila jsem se usmát a hned na to jsem do sebe vyklopila celou sklenici. "Co jsi tu prosím tě vyváděla, můžeš nám to říct?", ozvala se máma. "Nechci o tom mluvit, mami..", zašklebila jsem se. "Stalo se něco vážného?", vykulil oči i táta. "Máš nějaké problémy? Claudie, nám to říct můžeš, jsme přeci tví rodiče..", zamumlala máma. Zaleskly se jí oči, bylo mi jasný, že pokud bych dál zapírala, tak by to na mě zkusila pláčem či jiným hysterickým výjevem. "No stalo se akorát to, že jsme se s Lucasem rozešli..", řekla jsem popravdě. "Ale jak je to možné?", zděsila se máma. "Dyť jsi říkala, že spolu chcete bydlet.", vložil se do toho i táta. "Víte, já jsem to chtěla, ale on nejspíš ne! Jinak bych ho u něj doma nenačapala s jinou holkou!", vylítlo ze mě jako bych se potřebovala vyřvat do světa. "Tak to se mi snad jen zdá! Ještě že ses ho zbavila holčičko! Ten by ti ubližoval do konce života!", rozčílila se máma, až sevřela ruce v pěst. "Hmm.. ", udělala jsem jenom a zase jsem cítila, že se mi třese brada. "To nic malá", zamumlal táta a pohladil mě po vlasech. "Právě jsme se s tatínkem chystali, že navštívíme po dlouhé době Austrálii, nechceš jet s námi? Bude to tak fajn.. příjdeš na jiné myšlenky..", usmála se máma, která se mě snažila rozveselit. "Ne mamko, to nepůjde. Prvně si dodělám školu.. a pak se taky možná vydám na cesty.", odmítla jsem. "To je správné rozhodnutí. Jednou po mě zdědíš firmu, ale prvně si udělej pořádnou školu.. na cestování pak budeš mít celej život!". souhlasil se mnou táta.
Vlastně už bylo na čase přestat dál smutnit. Lucas si to prostě nezaslouží. Nezaslouží si jedinou mou slzu. Zase jsem byla doma sama. Naši odletěli do Austrálie, užít si několik dnů - takže se zase vrátí až za několik měsíců. Vlastně jsem jim ten styl života záviděla. Taková volnost. Když se nudili, mohli zase jet jinam. Proč jsem vlastně nejela s nima? Škola mě stejně moc nebere, dělám jí jen proto, protože táta mě chce vidět s nějakým titulem.
Teď jsem s povzdechem vzpomínala na doby, kdy jsem chodila na základní školu, pak na gymnázium. Vždycky jsem byla hodně oblíbená. Vždycky kolem mě byla hromada děvčat, ale i chlapců, kteří chtěli být mými přáteli. Jenže ty doby jsou pryč. Začala jsem chodit s Lucasem, dodělala jsem gymnázium. Někteří přátelé se kvůli své práci přestěhovali do jiných měst či dokonce do jiných států, někteří, co zůstali zde,v Hamburgu už neměli na nějaké klábosení čas. Další se rozprchli do různých škol. A najednou nebyl nikdo. Zůstal jen Lucas, kterej mě podvedl. A taky kamarádka Karin, která odjela na rok studovat do Ameriky. Ta jediná se mi každý týden ozvala. Psali jsme si emaily, občas volali přes internet. Byla v Americe moc spokojená.. litovala, že jsem se nerozhodla pro Ameriku taky. Taky jsem toho chvílemi litovala. Ale tehdy jsem nechtěla odjet kvůli Lucasovi. Teď bych jela třebas hned.
V těchto myšlenkách jsem vyšla z bytu. Rozhodla jsem se, že si zpříjemním odpoledne nakupováním nějakých pěkných oblečků. Seběhla jsem schody, a jako by mi to snad byl čert dlužen, ve vchodových dveřích jsem zase narazila do toho samého kluka. "Opatrně slečno, ještě že dneska nenesu žádnou krabici..", zasmál se. "Omlouvám se, jsem hrozně zbrklá..", spustila jsem a chvíli mi trvalo, než jsem se vzpamatovala z jeho nádherných očí. "Všiml jsem si.. a to tu bydlím pár dní..", usmál se. "Všimla jsem si..", zopakovala jsem. Zasmál se. "Super.. no, nebudu otravovat, vidím, že pospícháš.. Tak se měj", znovu se usmál a zamrkal na mě těma nádhernýma kukadlama. "Ty taky..", rozloučila jsem se a vyběhla jsem ven. Fíha.. dost dobrej týpek, myslela jsem si.

Pokračování příště..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Danča Danča | Web | 13. dubna 2011 v 13:29 | Reagovat

u mě bleskovka!!!...jinak hezkej blog

2 Evka Evka | E-mail | Web | 13. dubna 2011 v 20:15 | Reagovat

super, jsem zvědavá, jak to hodláš rozjet dál :)

3 Łilly Łilly | Web | 14. dubna 2011 v 20:39 | Reagovat

woow .. superní díl =)) honem dál =))

4 The_Lauren The_Lauren | Web | 16. dubna 2011 v 16:40 | Reagovat

je to perfektné :) rýchlo ďalej :D

5 myšuge myšuge | E-mail | Web | 17. dubna 2011 v 9:51 | Reagovat

wow je to díl od dílu zajímavější :-) ..těším se na pokračování :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama