Sestřin kluk-12.díl

26. prosince 2010 v 13:49 | *posted by KeT |  FF-Sestřin kluk
© panik-fans.blog.cz
Sestřin kluk - 12.díl
By: KeT


Docela nuda. Hodiny se táhly stejně uplouženě, jako se táhli i lidé na ulici. I tady na severu Německa bylo příšerné horko. Klima je poslední dobou nějaké zblázněné. V zimě mrze jak na Sibiři a v létě aby člověk chodil s jazykem napláclým na těle, jaké je příšerné horko.
Dominik měl asi dost práce. Sekačka sice vrčet přestala, ale viděla jsem ho z okna, jak s kráčí s obrovskými nůžkami na živý plot.
Hans byl v práci, Silke šla někam s Timem.. a máma také nebyla doma. Měla jsem sice klid, ale i ten klid mi začal vadit.
Rozhodla jsem se proto se převléci a vyjít ven a dát si alespoň zase tu dobrou zmrzlinu, na které jsem byla nedávno s Dominikem.
Děkovala jsem bohu, že už nemám tu pitomou sádru. Představa, že bych se v tom hicáku měla táhnout ještě s ní mi byla proti srsti. Vzala jsem si malou kabelku, do ní hodila peněženku, mobil a klíče a vydala jsem se ven.

Došla jsem na náměstí. Hned vedle kašny stál maličký stánek a zmrzlinář točil jednu zmrzlinu za druhou. Dnes si asi příjde na dost peněz. Bylo vidno, že spousta lidí z Neumünsteru mělo stejný nápad jako já. Všechny stoly byly obsazené. Když jsem si vyčkala frontu, žádné místečko se nikde neuvolnilo. No co no, sedla jsem si na kašnu. V jedné ruce jsem držela zmrzlinu a druhou ruku jsem prohrábla vodu v kašně. Byla krásně studená a osvěžující. Sice trochu špinavá.. na dně plavalo několik drobných, ale co no. To člověk jednou přežije. Lepší se trošku osvěžit.
Připadala jsem si trochu jak malá. S tátou jsme chodívali do parku. Vždycky jsme se zastavili u fontánky a já svou drobnou rukou nabírala vodu a vískala jsem jak šílená. Při té vzpomínce se mi začaly drát slzy do očí. Věděla jsem, že podobná událost se už nikdy nevrátí. Táta byl mrtvý, moje dětství dávno zmizelo.  

Mezitím jsem doblízala zmrzlinu a začala jsem přemýšlet o návratu domů. Doma bylo možná příjemněji jak venku. Slunce šíleně pálilo, až se asfalt na některých částech začal roztékat. Obrovské dusno některým starším lidem působilo potíže s dýcháním.. a né jen těm starým. I já jsem měla co dělat. "Asi příjde nějaká bouře..", mumlala zrovna jedna stará paní, co procházela kolem mě. A já s ní musela jen souhlasit. Podle toho dusna bych soudila, že dnes večer příjde asi pěkně velká bouřka. Brrr, to se mi vůbec ale vůbec nelíbilo. Z bouřek jsem neměla moc dobrý pocit.
V podobných myšlenkách jsem došla skoro až k domu. Jen jsem zvedla zrak a uviděla jsem Silke s Timem jak stojí před vchodovými dveřmi. Jen tak tak jsem se skryla za stromem. Přece jen mi to ale nedalo, abych trochu nevykoukla. Musela jsem zjistit, co tam ti dva dělají. 
Silke stála naproti Timovi a chtěla ho políbit. Bylo však vidno, že Timo nemá dnes nějako náladu. Vrazil jí malou pusu na tvář a šel pryč. Na Silke bylo vidět, že se jí to dotklo. Odemkla dveře a pak s nimi šíleně třískla.
Fakt blázen ta holka! To už mi nikdo nevymluví. Zralá na psychinu prostě. Nechápala jsem, jak s ní Timo vůbec může být. Přece jenom to není ošklivý kluk.. a rozhodně by si mohl vybírat. A on si vybere Silke. No to mě picni fakt.
"Víš, že se šmírovat nemá?", ozvalo se najednou za mými zády. Odskočila jsem od stromu. Příšerně jsem se totiž lekla. "Já.. no já.. Jaký šmírování?", vypískla jsem. "Promiň, že jsem tě vylekal.. ale šmíruješ ne? Nebo mi vysvětli, proč se schováváš za stromem, hraješ si snad na schovávanou?", ptal se dál. "Nech si ty chytrý pindy pro někoho jinýho, jo? Bylo mi blbý tam jít, tak jsem se tady opřela a čekala jsem až někam vypadnete.. Silke akorát pak šílí a mě to nebaví doma poslouchat.. hotovo, tečka!", vyštěkla jsem. "Tak co se rozčiluješ, jsem se jenom zeptal..", zamrkal na mě. "A kde si vůbec byla? Na rande se svým zahradníčkem?", ozval se ironicky.
"A copak tě to zajímá? Já se tě taky neptám, kde jste si dneska byli se Silke zašpásovat.", ozvala jsem se taky. Mírně se zarazil a pak trochu zrudl. "Tak promiň no..", ozval se dotčeně. "To si ještě rozmyslim.. a kdybys trochu koukal, všiml by sis, že tu stojím sama, takže jsem asi nikde se MÝM zahradníčkem nebyla.", dodala jsem. "To jsem si všiml, jinak bych tu s tebou nevedl tenhle rozhovor.." . "Rozhovor o ničem..", opravila jsem ho. "Co seš tak protivná?", zajímal se. "A co ty tak vyzvídačnej?" vrátila jsem mu otázku. "Asi si nemáme co říct.. tak ahoj..!" zamumlal a vypadal dost sklesle. "Asi ne.. Tak se měj..!", rozloučila jsem se s ním a pospíchala jsem ke dveřím.
U dveří jsem se otočila a zjistila jsem, že tam Timo ještě stojí a kouká směrem ke mě.

Pokračování příště...

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dada a Ivka Dada a Ivka | Web | 26. prosince 2010 v 13:51 | Reagovat

ahoj ... na mojom blogu je bleskovka ak chceš zapoj sa budem rada :)
Ďakujem za účasť :)

2 Kate Kate | Web | 26. prosince 2010 v 13:51 | Reagovat

prosím hlásni mi  hlásek..taky bych ti pak hlásla Děkují..
http://tophudba.blog.cz/1012/top-awards-2010-blog-roka#comment85077206 :-)

3 Neferet Neferet | Web | 26. prosince 2010 v 13:52 | Reagovat

Ahojky! S kamarádkou jsme založili akademii. Uděláš nám radost, když se k nám podíváš nebo se zaregistruješ...
Chceme poznat nové lidi a ty nám příjdeš super... Byly bychom rádi, kdybys u nás studoval/a...
Akademii najdeš tady→ http://midnight-academy.blog.cz/
...S pozdravem Neferet Arya Anaya, ředitelka školy.

4 Eliss Eliss | Web | 26. prosince 2010 v 13:52 | Reagovat

Hezký blog! :-)

5 456Lucinka456 456Lucinka456 | Web | 26. prosince 2010 v 13:53 | Reagovat

Pěkný blog :-)

6 Ta Roxy (Nataly :)) Ta Roxy (Nataly :)) | 27. prosince 2010 v 20:56 | Reagovat

Hustej díl :) Těším se na 13-ku :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama