The last PANIK show in Paris- 24.4.10 [by Evey]

2. května 2010 v 1:01 | *posted by Evey |  Vzkazy
panik-fans@blog.cz
Podepsané fotky mi už visí na zdi :))

Už ráno jsem se těšila jako malý dítě a čekala na SMS, kterou mi měla napsat Petush ohledně situace před halou. Během snídaně (10 hod.) jsem se od ní dozvěděla, že se před Trabendem zavedl číslovací systém, že tam některý holky přespaly a že tam teda už se Sonkou zůstnou. Tak jsme se vydali s rodinou (:D) k Trabendu. Dostala jsem číslo 79 a už jsem tam teda taky zůstala s holkama. Byly tam postavený zábraný rozdělený do části pro první stovku a zbytek. Začala jsem si připadat jak na Nevada Tan. Fakt magořinec. Těm holkám bohužel nedochází, že tam musej čekat hodiny ve vedru jenom díky svý demenci.

Bylo úmorný vedro, sluníčko pařilo a furt se nic nedělo. Nějak jsme se dohodly s tou francouzkou, která rozdávala čísla, a čekaly jsme na příležitost posunout se o 50 lidí dopředu k ní. Osud nás vyslyšel a když jsme se chladily ve stínu na parkovišti za zábranama, přijela velká černá dodávka. Vepředu Frank jako snad vždycky. My tam stáli, jen tak jsem si řikala, kdy nás odtamtud vyhoděj, ale všechno bylo v pohodě, tak jsme se chvíli dívaly a potom, když se všichni natlačili na zábrany, aby si je vyfotili, hezky jsme prošly celou řadu až k naší francouzský známý.
Všechno se zase uklidnilo, Jan občas vyšel ven si zakouřit a my se smažily. Promenádovali se tam kluci z Destination Anywhere, ale nějak se mi kvůli nim nechtělo opouštět místo ve frontě. Občas měly nějaký francouzky kecy, ale tak kdo z nás to řešil, že jo :) Ve 3 přišly němky a zrovna dvakrát se jim nelíbilo, že je před nima 200 lidí (prodalo se 500 lístů) tak se tam prý něco dělo, ale u nás vepředu celkem klid.
Kolem šestý jsem šla poprosit security, jestli by mě nepustil dovnitř na záchod a on že teda jo, tak jsem šla s nějakou němkou. Na lístku bylo, že koncert začíná v 7, tak jsme všichni předpokládali, že se bude pouštět v 6. No, asi si umíte představit, jak tryskově jsem tím klubem proběhla na záchod - a stihla se mimo jiný srazit s Frankem :D ten výraz typu: "Co sakra je?!" :D Taky tam s ním byl u baru Jan, tuším že, tak z něj byla němka vyplesklá. No, neřešila jsem a běžela. Pak jsem běžela zpátky - jsem debil, mělo mi dojít, že když je zvukovka, tak se asi těžko bude pouštět - a zrovna Timo seděl na židli, hrál na kytaru a David zpíval Neonazi. Já vyběhla ven a na němky: "Neonazi, neonazi!" Začínám se za sebe stydět :D

Nakonec se pouštělo v 7, trhli nám lístky a my zase sprintem k podiu. V tu dobu psal Timo na twitter, že tam jsou i češky, ale moc jsem nepochopila, kde to vzal. Buďto nás viděli, jak jsme stály na parkovišti a nebo mu to řekl David. Každopádně, holky chytly druhou a já třetí řadu. V půl začli Destination Anywhere a nebylo to tak zlý, to musim uznat. Aspoň byla sranda. David se ptal: "Kdo je z Německa? Kdo je z Francie? A kdo je odněkud jinud?" a my tři tam se slovenskou vlajkou "Woooow!!" :DD DA hráli tak do 20:15 řekla bych a v půl začli Panik.
Asi ani slovy nejde popsat, jaký to bylo. Snažila jsem se pozorovat každýho z nich, všímat si jejich reakcí a poslouchat, co říkají. Bylo to naposledy. Tentokrát jsem byla jedna z toho mála lidí, který reagovali na timovu větu "Was da los?" :) Mluvili anglicky, pořád opakovali "Turn the lights off", což jsem zrovna dvakrát nepochopila. David má hrozně vtipnej přízvuk a Timo se ani o přízvuk nesnažil. Frank byl ostříhanej, David mu bral čepici, prostě pořád nějaký srandičky. Občas si něco řekli sami mezi sebou a David měl battle s Janem. Juri dělal beat a Timo to tak rappově uvedl :D
Holky zvedly vždycky na chvilku vlajku. Petush napsala na papír "prosím trsátko", on kývl, že jí vidí, a to jste měli vidět reakci těch holek, co stály okolo, když po písničce přišel úplně dopředu a podal jí ho :)
Při Geht Ab Timo skočil mezi lidi, byl tam pár sekund a zas ho vyhodili zpátky na podium a ostatní se mu smáli :D Tak potom Timo vysvětloval, jak se to dělá, že tohle bylo špatně a při Noch nicht tot to zkusil znova. Sice to ze začátku nevypadalo o moc líp, ale nakonec se lidi přece jenom trochu rozjeli. Na konci Lass mich fallen chtěl David udělat vokály a, buďme upřímní, to se mu teda zrovna dvakrát nepovedlo :D tak jsme se tomu všichni zasmáli.
Zpíval i Bevor du gehst a uvedl, že je to pro Rély (francouzka, která zemřela minulý rok). Každý si asi může domyslet, kdo by to měl bejt. Ještě dodal, že "tady z vás o ní ví jenom pár lidí". Těžko říct, co to mělo znamenat.
Znova padla otázka, kdo odkud přijel. Chtěla jsem zakřičet Českou Republiku, ale zas by mi to bylo vůči holkám blbý, když tam ještě ke všemu byly dvě a já jedna :D
Došlo i na Neonazi, což je prý úplně první písnička, ke který Timo napsal akordy pro kytaru. Timo hrál, za ním stál David a hrál na tu samou kytaru. Oba zpívali a na basovku hrál Steven. Rappová verze Grau ale nikde :D
Playlist byl dost podobnej tomu na poslednim tour. Poslední písnička byla Vorbei, to už mi vhrkly slzy do očí, protože mi to všechno nějak došlo. Žádnej hysterickej pláč, na to já nejsem, ale zaslzený oči jsem měla. David se často díval našim směrem (stály jsme před nim, tak se ani neni čemu divit) a pak se stalo něco, co jsem nečekala. On se tak smutně podíval a potom se povzbudivě usmál. Ptala jsem se Sonky, jestli to bylo na ní a ona že neví, tak těžko říct, ale trochu mě to uklidnilo. Ať už to bylo na kohokoliv, oni to tak očividně neberou nebo to aspoň nědávaj nijak najevo. V půl 11 následovalo nekonečný děkování, potlesk a loučení. Rozsvítily se světla a bylo to.

To, co se dělo po koncertě považuju za naprosto odporný, neosobní a vůči fanouškům, kteří spali před klubem a ujeli 1000 kilometrů, nefér. Většina lidí potom vyšla ven na čerstvej vzduch. Vevnitř zůstalo tak 100 lidí, řekla bych. Holky vyšly ven tak jsem šla za nimi s tím, že nás už dovnitř nepustí a to už bylo pozdě. Uvnitř zůstaly povětšinou němky, kterým to samozřejmě došlo hned. Security nám nakecali, že všichni musej opustit klub, že je vyhoděj a že pak se budou kluci podepisovat venku. Po třičtvrtě hodiny pokusů dostat se dovnitř jsme to konečně odkázaly a zařadily se do fronty tak, aby nás security neviděli. Fronta byla mimochodem ohraničená zábranama a končila u pultu, za kterym stáli Juri, Timo, Frank a Jan. Kolem další security. David tam chvilku pobíhal a pak někde zmizel.
Když jsme na nás přišla řada, nemohla jsem najít foťák, tak jsem dala Jurimu aspoň podepsat fotku a CD pro kamarádku. Ptal se mě, jestli "Natalie with H?" a mně naprosto nedošlo, na co se ptá. Kdyby byl řekl mit H, tak je to jasný, ale abecedu jsem si nikdy nepamatovala :) no, takže tam má Naty "Nathalie :D. Potom Timo, furt jsem neměla ten foťák. Dala jsem mu další fotku, tak on hned, že tam vypadá jak debil a já na to, že je to Bild.de, že tam je to normální, tak na mě koukal jak na blba a pomalu kejval hlavou. Potom se otočil na Franka a řikal, že tam vypadá "fett". Já hned: "Neeein", bez reakce samozřejmě :D Frank se mu začal smát a mě začal buzerovat bodyguard, že zdržuju. Tak jsem si mezitim vytáhla foťák, ti dva furt kecali a na mě řval securiťák. To jsem fakt trochu nepobírala. Nakonec se se mnou Frank vyfotil a přešla jsem k Janovi. Ten chudák vypadal naprosto zmoženě ale nejvstřícněji. Nemohla jsem najít jeho fotku, další buzerace od security, fakt docela stresová situace :D až jsem si všimla, že se mi z toho třesou ruce. Tak jsem mu dala podepsat nějakou společnou, pak za ní našel tu, kterou jsem mu chtěla původně dát. Řekla jsem "Yeah this is the one..", tak jí hned taky podepsal. Vyfotili jsme se - samozřejmě se to neobešlo bez další buzerace. Poděkovala jsem, on že "No problem" a šla jsem ven za holkama.

Rozloučily jsme se a ještě jsem v naději čekala venku na Davida. Bylo to tam plný francouzek a opilých Destination Anywhere, kluci nikde. Až potom začli nakládat auto, tak jsem si stoupla k nový zábraně, kterou tam postavili. Za mě si stouply němky. Přišel David, stál hned vedle mě a začal se bavit s tou holkou za mnou o nějakých dárcích, co mu přivezla. Neměla jsem ani sílu, ani odvahu mu skákat do řeči a otravovat ho s nějakou fotkou. Pak si vzali s Janem pár holek ze zábran a vybavovali se tam s nima. Po chvíli přišli ostatní, to už byla půlnoc, a začli se soukat do auta (holky s nima). Timo se ještě podepsal čtyřem lidem, nastoupil a za doprovodu našeho mávání odjeli.

Mám z toho všeho smíšený pocity. Ten konec mě docela zklamal, tohle by se v Německu nestalo. Na co si to jako hrajou? Zábrany v klubu? Pult na autogramy? Holky v tourbuse? Taková hnusná odměřenost a na poslednim koncertě? Proč? Maj to vůbec zapotřebí? Kam se poděl osobní kontakt, jeden z nejdůležitějších rysů Panik? A proč sakra tyhle kluci končej, když tou hudbou žijou, maj se rádi, jsou nejlepší kamarádi a fanoušci je milujou? Nevidim jeden pitomej důvod a už je vážně na čase, aby si to uvědomili.
Věřim, že ta Paříž byla jenom shoda okolností - byli unavení a taky to byl koncert v zahraničí, tak pro to mají asi jiný podmínky, ale stejně. Když jsem viděla ty stovky lidí, kteří věřili Mikovi ty jeho hnusný kecy a čekali tam venku hodinu a půl, bylo mi jich vážně líto.
Timhle si to u mě docela posrali, zvlášť David, i když to byl zrovna on, od koho už jsem dvakrát slyšela "Nesuď mě, prosím", tak se toho asi radši budu držet. Show byla krásná a nezapomenutelná a o to koneckonců jde :)

panik-fans@blog.cz
Mýho výrazu si nevšímejte, děkuju xD


Videa můžete zhlédnout tady:
CYNOUCH Youtube Channel (celý koncert!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 KeT KeT | Web | 2. května 2010 v 13:38 | Reagovat

náhodou s nimi máš krásné fotky :) taky bych chtela no.. ale uz mam asi smulu

2 Evey Evey | Web | 2. května 2010 v 13:59 | Reagovat

[1]: ještě je uvidíme, já tomu věřim :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama