Sestřin kluk-5.díl

18. února 2010 v 15:24 | *posted by KeT |  FF-Sestřin kluk
Sestřin kluk-5.díl
By:KeT
Po chvíli jsem okno zavřela. Kluk si málem mohl ukroutit hlavu, aby se na mě mohl vždycky usmát. Ach jo, takovýho milýho fráju sem dlouho neviděla. Jenže prostě potřeba volala - začalo se mi hrozně chtít na malou - a taky jsem pocítila mírný hlad, což znamenalo, že bych mohla dohopsat dolů, nakouknout do té královské lednice a něco si dát k snídani. No doufám, že se nebudou zlobit, když jim vyjím nějaké ty mlsky.
Chňapla jsem tedy berle a pomalu jsem se vydala na Wc, pak jsem zamířila do koupelny,abych si umyla ruce. Krátký pohled do zrcadla mě ujistil, že vypadám jak magor (aha! tak už vím, proč se ten klučina tak šklebil). Rychle jsem se alespoň nalíčila a učesala a pak jsem pomalu klusala po schodech dolu do kuchyně (pravda, že s berličkama se po schodech nechodí zrovna dvakrát skvěle.)
Nakonec jsem se konečně do kuchyně dobelhala - z lednice jsem si vytáhla mlíko, do toho nasypala lupínky (0% cukru - no jo, aby Silke náhodou nepřibrala) a usadila jsem se v obyváku, abych měla dobrej výhled (z obyváku jsem viděla skrz ohromné okno přímo na toho fešáka).

"Jejda slečno, co se vám stalo?" ozvalo se za mnou. Málem jsem misku upustila z ruky, jak strašně jsem se lekla. "Vy jste si obarvila vlásky? Ach můj bože, dneska ty holky nevědí coby.." mumlal hlas dál a já se konečně otočila. Uviděla jsem starší ženu silnější postavy. Kolem pasu měla omotanou zástěru a v ruce prachovku. "Dobrý den.." pozdravila jsem jí, aby se neřeklo. Ženská si mě přeměřila pohledem od shora dolu a pak si dala ruce v bok: "To nejsi ty, Silke? Nevěděla jsem, že se tu v domě vyskytuje i jiná slečinka." zakroutila hlavou. "Však já tu taky nebudu na dlouho, doufám, že mě máma pošle po prázdninách do Hamburgu." vysvětlila jsem. "Nevěděla jsem, že paní Meissnerová má dvě dcery?" vykulila na mě oči. "Však nemá.. jenom jednu." zamumlala jsem a dál jsem to nerozvíjela. "Uhm.. já jsem Sally, uklízím tu každé pondělí, středu a pátek.." "Ach tak, já jsem Sára.." představila jsem se jí taky. "To je ale nadělení mít zlomenou nohu, když je venku tak krásně co?" spustila po chvíli. "Hmm.." udělala jsem jenom. "Co jste vůbec dělala?" zajímala se. "Ale.." mávla jsem jenom rukou a ona se naštěstí nevyptávala. Chvíli bylo ticho a pak se zase ozvala: "Ty jo, ten má ale prdýlku. Já bejt mladší už du na lov." Vykuleně jsem se na ní podívala.. protože jsem si nebyla jistá, jestli mluví o tom mladým klučinovi, co sekal na zahradě trávu. Ale ona o něm vážně mluvila. Musela jsem se začít smát. "No jo, sem už stará bába.. ale přece můžu říct, že je to fešák ne? Proč se nejdete posadit na terasu? Připravím vám sklenici s džusem.. i pro něj.. můžete ho pozvat.." zamrkala na mě a než jsem stačila odpovědět, zmizela v kuchyni.
Ale na druhou stranu, proč ne, že jo? Chňapla jsem berle a vyšla jsem na terasu.

Chvíli jsem jen tak seděla a pozorovala ho. Pak se objevila Sally a položila na stůl tác se dvěma skleničkama a s konvicí plnou pomerančového džusu a mističkou se sušenkami a pak zase zaplula do domu. Zvuk sekačky v té chvíli přestal. Kluk sundal ze sekačky koš, který se mu naplnil trávou a chtěl ho jít vysypat na hromadu, když si mě všiml. "Ahoj", pozdravil mě.. "Ahoj.. nemáš žízeň?" zeptala jsem se ho hned. "Docela jo" přikývl a přiřítil se ke mě. "Tý jo, cos dělala?" zašklebil se a plácl mě přes sádru. "No.. vlastně ani nevím" pokrčila jsem rameny. "Áha.. no to je ještě lepší.." zasmál se. "Na..obsluž se.." pobídla jsem ho. "Díky, zachránila si mě. Zrovna dneska sem si sebou nevzal nic k pití.. a už bych asi zhebl. Jinak jsem Dominik a ty?" vyhrkl a hltavě se napil. "Sára.." usmála jsem se. "Sára.. to je krásný jméno.." zamrkal na mě. "Ještě jsem tě tu nikdy neviděl.. a to tu trávník sekám už od poloviny dubna. Vždycky akorát ty dvě bloncky a párkrát sem hovořil s panem domácím.. ale tebe sem ještě fakt neviděl.. taková škoda." mumlal. "No taky tu nejsem dlouho a doufám, že né na dlouho." " No to né, taková krásná holka. Teď mě ta práce bude bavit ještě víc.." zasmál se. "Tak proč tohle děláš, když tě to nebaví.." zajímala jsem se. "Prachy se hoděj vždycky, a pan domácí asi nešetří, platí mě docela slušně tak co. A popravdě si šetřim na vysokou." odpověděl. "Aha, tak to tě chápu. No jo Hans má na to vyhazovat všema rukama!" přikývla jsem. "No jo, taky je to znát. Tu mladou bloncku jsem viděl jednou. Pěkná, to se jí musí nechat... ale tak nafrněnou holku jsem ještě nikdy neviděl." zasmál se. "Tý jo.. asi sem měl mlčet, že jí to nepráskneš?" plácl se do čela. "Klídek.. " zasmála jsem se. "Uf, tak to seš zlatá. Díky za pití, já to musím jít dodělat, aby se neřeklo... snad chápeš. Doufám, že se ještě uvidíme." usmál se na mě a chňapl koš s trávou. "Já taky doufám.." zamumlala jsem a koukala jsem se za ním.. jak zase mizí v zahradě. Po chvíli jsem vstala a vešla jsem do domu. "Sally? Mohla by jste mi prosím pomoci s tím tácem co zůstal na terase? Uklidila bych ho, ale jaksi nevím jak bych to zvládla." koukla jsem na ní. "Taky je to moje práce. Nenamáhejte se slečno.." usmála se.

Pokračování příště..
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Evka Evka | E-mail | Web | 18. února 2010 v 20:07 | Reagovat

zajímavý to je:)

2 AwRiLlQa=o* your affs AwRiLlQa=o* your affs | Web | 19. února 2010 v 7:13 | Reagovat

Teda to je pěkný =) Dominik jo =) Už se těším na další díly. =)

3 Verulííísek Verulííísek | Web | 19. února 2010 v 18:52 | Reagovat

super dílek :-)

4 adus0ka adus0ka | 19. února 2010 v 21:52 | Reagovat

mrtěěě ;-)

5 *Any**Loo* *Any**Loo* | Web | 20. února 2010 v 10:09 | Reagovat

Hezkýýý a zajímavý..Honem dáál..:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama