Nenávidím tě-3.díl

25. listopadu 2009 v 12:33 | *posted by KeT |  FF-Nenávidím tě
Nenávidím tě-3.díl
By:KeT


"Tady máš učebnici a zkus se trochu zorientovat ve výuce",usmála se na mě.. a dál se mi už nevěnovala.
Hodina nakonec uběhla docela rychle. Celou hodinu sem totiž se smíchem zírala do učebnice. Přišlo mi to komický.. neuměla bych učitelce ani vysvětlit kde bydlím, natož abych něco pochopila z týhle učebnice.. kdyby tam nebyli obrázky.. možná bych ani nepochopila že zrovna vedeme zeměpis.
Konečně hlučně zazvonilo. Učitelka zebrebentila něco jako "nashledanou" a zmizela. Třída se začla hlučně bavit. V tom vedle mě zarachtala židle a já už zírala do tváře nějaké holčiny.
"Ahojky,já sem Lena",usmála se na mě. "Ahoj",pozdravila jsem jí.
"Odkud si k nám přišla?",zajímala se. "Ehm.. přistěhovala jsem se z Česka.",odpověděla jsem jí.. ale vůbec jsem netušila jestli jsem to řekla dobře.
"Z Česka? To jako z Český republiky?",vykulila na mě oči jako bych jí zrovna řekla něco ve stylu,že jsem se vyhrabala z podzemí. "No už tomu tak je",pokrčila jsem rameny.
"To je ale docela těžký zvykat si na cizí jazyk a tak ne?",pokračovala. Vůbec jsem jí nerozuměla,tak jsem jenom kývla a doufala jsem že na to nečekala rozsáhlejší odpověď nebo zavrcení hlavou. Naštěstí jsem po chvíli zjistila že ne,když se mi omluvila s tím,že si musí skočit na WC.

A tak jsem nakonec přežila celý den, teď už mě čekala jenom poslední hodina. Trochu jsem se vzchopila z toho, že česky se tady nedorozumím a i kdybych se stavěla třeba na hlavu. Musela jsem začít komunikovat německy. Hrozný problém pro mě.
Nakonec do třídy naklusal takový celkem mladý učitel. Byl docela pěknej, a když pozdravil třídu se slovy "Hello" a ještě se u toho usmál, věděla jsem,že snad bude jeden předmět ze kterýho nebudu mít snad za 5. Angličtina mě vždycky bavila. Uměla jsem hovořit v souvislích větách. Sice to nebylo moc luxusní,ale něco bych ze sebe fakt vydala.
V tom mě něco fláklo do hlavy.. a vedle na židli zůstal ležet papír zmuchlanej do klubíčka. Člověk by si řekl,že lidi mího věku a ještě ke všemu na gymplu se budou chovat už normálně,ale zdání klame. Otočila jsem se,abych zjistila,jakej vtipálek to po mě hodil.
Až ze zadních lavic.. tam z toho měla čtveřice kluků náramnou srandu. Ach jo.. jak málo stačí k tomu aby se člověk pobavil.
"Sonnenschein,myslíte že sem vás neviděl? Copak se sluší po slečnách něco házet?",ozval se učitel a zadíval se na mě. "Moment,vy jste nějaká nová",zasmál se. "Vaše jméno?"
"Nora",odpověděla jsem. "A dál?",kouknul na mě. "Nora Svobodová",představila jsem se celým jménem.
"Vy jste cizinka?",vykulil na mě oči. "No,přistěhovala jsem se z Česka",odpověděla jsem.
"Vážně? Tam bydlela moje babička,vždycky jsem tam jezdíval v létě na prázdniny.. jenže to už je několik let nazpátek",usmál se a zapsal si moje jméno do notesu.
"Tak Sonnenschein,k tabuli za ty vaše fórky",zavolal a kluk z poslední lavice se lenivě zvedl. Postavil se před tabuli jako machr století a učitel mu začal dávat otázky v angličtině, načež on měl anglicky odpovědět.
Popravdě, moc mu to nešlo. Vždycky sice nějako odpověděl,ale nebylo to nějaký extra. Nakonec se ho učitel zeptal na opravdu docela těžkou otázku. Týpek,Sonnenschein,jménem jsem ho ještě neznala, se bezmocně rozhlídl po třídě. Nikoho nenapadlo mu slovem poradit. Všichni čučeli do svých zápisků,nebo čučeli z okna. Jeho pohled se zastavil na mě. Vykulil na mě svý krásný hnědý kukadla. Doufala jsem že umí dobře odezírat ze rtů a náznaky jsem mu řekla co má odpovědět.
Nějako to probral a odpověděl. Sice né přesně jak jsem mu radila já,ale přece jen správně a učitel ho poslal s 3 sednout.

"Hej",volal někdo za mnou. Netušila jsem že je to na mě,až když se u mě někdo celej zadejchanej zastavil. Nechápavě jsem zírala do tváře týpka Sonnenscheina.
"Hele,fakt díky.. že si mi helfla s tou ájinou.",zamumlal a usmál se na mě. "Jo.. nemáš za co",přikývla jsem.
"Ty si Nora,že? Já jsem Timo",představil se mi. Jenom jsem přikývla a pokračovala jsem v cestě dál. "Tak ještě jednou moc díky",zavolal za mnou. Už jsem mu na to nic neodpověděla.
Tak vida, Sonnenschein je Timo. Docela pěkný jméno..

Pokračování příště..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 adus0ka adus0ka | 25. listopadu 2009 v 16:49 | Reagovat

gutovýý :-)

2 Alex (Alex & Mitchie) Alex (Alex & Mitchie) | Web | 25. listopadu 2009 v 16:56 | Reagovat

Na toto som čakala! :-D akože on má inak ohavné priezvisko ale xD Prepáčte, to je len môj názor :-D No ale júhú, konečne to začína byť zaujímavé... teším sa na ďalšie ;D

3 Alex (Alex & Mitchie) Alex (Alex & Mitchie) | Web | 25. listopadu 2009 v 17:25 | Reagovat

Veď práve, že viem, že sa tak volá naozaj xD Ja neviem, k nemu sa mi to priezvisko nehodí... xD Ale bohužiaľ, mená si nevyberáme :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama