Nenávidím tě-2.díl

23. listopadu 2009 v 22:12 | *posted by KeT |  FF-Nenávidím tě
Nenávidím tě-2.díl
By:KeT


Hmm jo... tak jsme měli byt plný krabic,ale tím to tak končilo. "Musíme jít koupit nějaký nábytek",rozhodl táta. "Taky jsme si nějaký mohli objednat dřív,teď budeme muset několik týdnů čekat",mumlala jsem nespokojeně. "No co,kuchyňskou linku máme",komentoval to tatík jakoby nic.
"No super.. a jíst budeme třeba ve stoje ne? A spát to samo." Táta se poškrábal na hlavě. "Ty si hrozná,Noro! Tak si nafoukneme matrace a pár dní to přetrpíme.. určitě nějaký nábytek seženeme brzy."
"Hmm.. tak to tak. Za tři týdny možná."
"Tak dělej",pobídl mě. "Razíme hned,aby jsme teda nečekali ještě dýl",zavelel a zamířil ke dveřím.

Nechápu,proč táta koupil tak velký byt. V bývalém 3+1 jsme se už tak hledali.. a tenhle byt byl jako kdyby se sem měla nastěhovat celá mateřská školka. Vyšla jsem na balkón,který sem měla k dispozici přímo v mém pokoji. Naklonila jsem se přes zábradlí a zírala jsem do neznámé ulice. Vůbec si nedokážu představit,že tu budu muset žít. Kdyby tohle všechno byla jenom dovolená,možná by se mi tu aji líbilo. Nejhorší bylo, že pozítří jsem měla nastoupit do nové školy. Byl to svíravý pocit.

Budík zvonil dlouho a dlouho,ale já ho přesto neslyšela. "Copak ty stávkuješ?",volal na mě táta. Nechápavě jsem otevřela oči a rukama jsem šmátrala kolem sebe a pak jsem konečně našla drnčící mobil. Rychle jsem budík zamáčkla a zadívala jsem se na číslíčka na displeji.. 6:35.. čas vstávat a připravovat se na cestu do nové školy. No radostí bych padla. Nejradši bych se zamotala do peřiny a třeba by mě už nikdo nenašel. Jenže našel.. než jsem stačila svůj plán uskutečnit,už ze mě táta stahoval peřinu. "Stáváme holka, nebo to nestihneš a příjdeš první den pozdě!". "A nebo nepříjdu vůbec",dopověděla jsem teorii,která by se mi osobně zamlouvala nejvíc. "Ale no tak,najdeš si nové kamarádky a kamarády.. a to bude fajn ne?",rozumoval. "No a nebo taky ne.. a vůbec,jak se s nima mám domluvit,když neumim německy?"
"To mi nenamlouvej,vždyť ses učila 4 roky na základce a rok na gymplu". "No a co? To neznamená,že jsem se něco naučila.",oporovala jsem mu.
"No tak to mi ani neříkej! Jako že za 5 let nic neumíš!",rozčiloval se. "No umim.. Hallo! Ich heiße Nora..!",zabrebentila jsem a táta se začal rozplývat. "No vidíš.. však se domluvíš",usmál se a zase se vzdálil. "No to určitě.. budu chodit po škole a všem budu říkat maximálně ahoj,jmenuju se Nora.. háá.. budu jak komická postavička ze Simpsonových.. ach jo.

Budova školy mi přišla odporná,jen co jsem jí v dálce zahlídla. Byla sice natřená krásně veselou žlutou barvou,měla plastová okna,ale tím to haslo. Už jenom zástupy ukecaných němek mi naháněli husí kůži. Můj krok se najednou spomalil.. Možná i šnek by mě teď předběhnul. Tak jo.. musí to prostě být. Vydechla jsem a vydala jsem se směrem ke dveřím. Došla jsem až do druhýho patra a tam jsem se zastavila. Rozhlížela jsem se bezmocně kolem. Studenti se kolem mě drali do svých tříd a nikdo si mě nevšimnul.. až pak. Uviděla jsem jí zdáli. Stará,vlasy obarvené na červeno a příšerné kudrliny.
"Ooo,ty si ta nová studentka",zabrebentila vysokým hláskem. "Jsem ředitelka Fischerová, dovedu tě do tvé nové třídy". Hned na to mě chytla za paži a táhla mě jak nějakýho fagana chodbou,až jsme se konečně zastavili před jedněmi dveřmi a ona rázně zaklepala.
"Dobrý den,třído. Máte novou studentku.". Třída vykulila oči.. pohledy všech mě propalovali. Raději sem sklopila hlavu. "Sedni si tady do první.. nikde jinde už není místo",hudrala a skoro násilím mě dostrkala do přední lavice před katedrou. No to mě poser.. takovýhle místo.. to se mi fakt mohlo jenom zdát. "Nashledanou",rozloučila se ředitelka a třískla za sebou dveřmi.
"Tak by ses nám mohla představit",usmála se na mě učitelka. Jo.. hned po mě chce vybalit.. Hallo,Ich heiße Nora..
Chvíli jsem na ní zírala jak pako.. až mi sama pomohla. "Tak jak se jmenuješ?"
"Nora",pípla jsem.
"Ahoj Noro.. vítám tě v naší třídě. Jsem třídní učitelka,takže se se všemi problémy obracej na mě". Jenom jsem kývala,protože jsem jí rozuměla asi tak každý druhý slovo.. ale to ona přece nemusela vědět.

Pokračování příště..
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eli26 Eli26 | Web | 23. listopadu 2009 v 22:50 | Reagovat

Ahojky tvůj blog mě velmi zaujak prosím koukni na můj a napiš nákej ten konent prosííím  :-) kuju  :-)

2 Alex (Alex & Mitchie) Alex (Alex & Mitchie) | Web | 24. listopadu 2009 v 12:15 | Reagovat

veď! teraz mám ako žiť?! :-D ja chcem pokračovaniéééééé! ;D

3 by-about-everything by-about-everything | Web | 24. listopadu 2009 v 18:17 | Reagovat

WoW WoW Wooow..tak to jsem zvědavá, jak se tam dorozumíí..Honem dááál :)

4 adus0ka adus0ka | 24. listopadu 2009 v 18:26 | Reagovat

hezůů, hezůů :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama